27.7.2013 - Naše úspěchy / neúspěchy

Abych to vzala nějak popořadě. Koncem května jsme jeli na víkend s dogdancingem. Naučili jsme se nějaký nový triky a taky jsme se zkusili přihlásit na první zkoušku - MD1. První pokus nás stál disk - nějak sem zapoměla počítat do osmi, takže jsem udělala jen 7 kroků u couvání místo 8 :D. Sice nás první zkouška trochu mrzela, ale alepsoň jsem zjistila kde máme nedostatky. Příště musíme ubrat velikost kruhů, nedělat tolik serpentin atd.. :) Protože se Dio hodně snažil, tak jsme se přihlásili o prázdninách rovnou na 3.

V červnu nás čekali 2 výstavy - Klatovy a Brno. V Klatovech jsem doufala, že dostaneme dobré hodnocení, protože Diouna rozhodčí na minulých výstavách chválil. Ve třídě jsme byli sice sami ale odnesli jsme si VD, pan rozhodčí na každym něco viděl a hlavně nikdo neuměl předvádět tak jak chtěl :D. O 2 týdny později nás čekalo Brno. Když jsem zjistila kdo je přihlášenej, tak se mi nikam nechtělo. Byly jsme ale domluvený s Katy, tak se nic nerušilo. S Diounem jsme vyrazili už v pátek po obědě. Šli jsme na prochajdu a brzo ráno vyjeli s Katy a Angii do Brna. My na výstavu, oni na agi závody. Dopadli jsme stejně, VDčko pro který jsme si přijeli :D. Angii si odvezla z jednoho běhu alespoň stříbro :)

Od 8.7 do 12.7 jsme vyrazili směr Stará Paka na LVT agility a dogdancingu. Dopoledne jsme běhali agi, odpoledne cvičili dogdancing. Tábor i lidi byli úžasní a my na konci tábora jsme si dali pokus č.2 na zkoušky. Od disků a VDček, se nám podařilo složit dvě zkoušky MD1 a F1 na výborně :). V táborových agility závodech, jsme si vyběhali 3. místo ze 4. Tentokrát jsme běhali s těma co už závodí, tak to byl pro nás vcelku úspěch. Jen ještě musíme dopilovat náběhy do slalomu. V neoficiálních závodech dd jsme skončili na 2. místě z cca 8-10 lidí. Celou sestavu jsme improvizovali :D. Od 17 - 19.7 jsme vyrazili do Paky ještě jednou - tentokrát na zkoušku HTM1. I tu jsme úspěšně složili na výborně a ještě se umístili na 2.místě v závodech. Účastnice byly opět super :). Teďkon nám zbývá ještě složit DWD1

28.4.2013 - Dogtrekking, Agi závody, Speciální a Krajská výstava

Po měsící a něco jsem si konečně našla chvilku na zaktualizování novinek. Sice jsem slibovala, že budu aktualizovat častěji, ale nějak to vždycky odložím a pak se nahromadí plno akcí ... 30.3 jsme se vydali na náš první letošní trek. Jeli jsme trekovat do Nymburka. Procházka vedla Kerským lesem a osadami. Přihlásily jsme se na procházku, která měla cca 11km. Pro tentokrát jsem vzala oba dva - takže jsme byli takový super trio. Trio vypadalo následovně - Dio táhnul mě, já táhla Macka, kterej zdržoval. No ale nebyli by jsme to my, abychom nezabloudily - tentokrát přímo na startu :D. Vycházka byla krásná, šla s náma Aneta s Defkou a Mikem, takže jsme mohli po cestě diskutovat. Celou trasu jsme zvládli za 1h a 45 minut, což je celkem rekord oproti Mladý Bolce. Bohužel jsme měli 10 minut trestný body za špatně zodpovězenou otázku, takže jsme se posunuly na 7-8 místo ze 14 účastníků.

V polovině dubna jsme se vydali s Diounem na další neofika - tentokrát tunýlkiády. Netrénovali jsme od června, tak to bylo takový menší rozehřátí a zopakování. Kolem 5.00 ráno jsme vyrazli směr Paka za Katy s Anginkou, tam jsme přesedlali do červenýho nablyštěnýho ferarri a jeli směr Trutnov. Opět jsme kecaly a kecaly až se ztratily ... nakonec nás jedna paní donavigovala správnym směrem. Závody byly moc pěkně zorganizovaný, krásná hala ... jen tuneliáda pro psíky mimina se mi zdála strašně těžká. V prvním běhu jsme doběhli na prvním místě s jedním odmítnutím, v druhém běhu na třetím místě opět s jedním odmítnutím. Chvílema jsem na trati bloudila, protože zapamatovat si tolik překážek je nad můj mozek :D ... v součtu o nejrychlejší mimi jsme byli i s odmítnutími na prvním místě. Dostali jsme spoustu krásných cen a příště pojedem určitě znova.

Speciální výstava - no jedním slovem hrůza. Vyrazily jsme s Katy a Angii už v pátek odpoledne, že přespíme na sobotu. O víkendu byla nesmírná zima, takže jsme se v chatkách klepaly a čekaly kdy už konečně bude ráno. Ráno jsme na sebe naházely všechny zimní věci co jsme měli a šli čekat ke kruhu. Kelpin bylo přihlášených vcelku dost. Posuzovala paní, co nás před měsícem bonitovala, tak jsem doufala že vše bude okey. Už ve třídě mladých psů byl tak velkej error, že se to ani nedá popsat. Pak jsme nastupovali my. Posudek dobrý, ale titul CAC jsme dostali jen proto, aby nás neomrzelo vystavovat. Což byl další error. Příště jí snad řeknu, ať nám dá Včko bez titulu, že nás její výstavy neomrzí a vystavovat budem dál bez ohledu co dostaneme. Další error u mladých fen, jedna co všechny chtěla povraždit - já bych jí vyrazila hned. Celá výstava byla opravdu jeden velkej ERROR. Na druhý den jsme opět přespávaly, tentokrát jsem vynalezla supr bunkry - a v neděli konečně domů. Když jsme odjížděli, bylo už krásně .. škoda že takhle nebylo celý víkend.

Poslední novinka, včera jsme se vydali na Krajskou výstavu do Mladé Boleslavy. Byla tu nahlášená Anet s Deftou - premiéra vystavování a náš děda Jumpík - takže jsme mu pogratulovali k vítězství ještě než jsme vlezli do kruhu. V mezičase nás Aneta mučila a týrala na agi, sekvenci o 4 skočkách jsme běhali celý dopoledne a odpoledne - jsem prostě antitalent na vedení ... ale snad se to zlepší ... časem :D

23.3.2013 - Bonitace

Narychlo jsme se přihlásily na bonitaci, která se konala v sobotu v Čechticích. Počasí tedy bylo děsný, začínal zrovna padat sníh. Naštěstí jsme přijeli jako první, takže jsme si jako VIP členové šly zabrat ten nejlepší stůl u kamen. Po chvilce většina dorazila, nejdříve řešil kraviny Kelpie klub a pak následoval Welšcorgi klub. My jsme jako nečleni bohužel nemohli hlasovat.Přemýšlím, že se ale přihlásíme abychom se mohli příště zůčastnit vystavovatelské soutěže. Za rok 2012 jsme objeli vcelku hodně výstav s hezkýma výsledkama. Po schůzi jsme čekali na obídek, smažák nám přinesly jako poslední ... a pak následovala bonitace :). My jsme šli na řadu asi třetí z kelpin. Paní se Dio moc líbil, vytkla nám jen v pohybu volnější lokty. Když jsme venku měli běhat kolečka vklusu tak se divila, že Dioun běží normálně. Ti co šli před náma byl prý děs a hrůza :D ... Od soboty je tedy Dio chovný psík, máme naměřeno 51cm v kohoutku, ale stejně to měřili nějak divně já bych 1 - 1,5 cm ubrala. Jela s náma i Anginka a ta se líbila ze všech nejvíc, pak jsme následovali my :)

20.2.2013 - První letošní výstava, seminář dogfitness

2 a 3 února jsme se zůčastnili naší první letošní výstavy. V sobotu Dio skončil druhý ze 3 psů. Byla jsem ráda, že jsme nebyli první, protože jsem během 20 minut musela odjet do Zoo pro zápočet na zkoušku. Rozhodčí byl úplně jiný, než byl napsaný v propozicích, ale byl super. V neděli jsme svezli kelpici Deftu, která si odnesla stejně jako my CACIBa. Při zpáteční cestě jsme vysadili Deftu a koukli na úžasně roztomilý kelpií miminka :)

9.2 jsme se vydali směr Liberec na seminář dogfitness - protahování psů a masáže. Jel s náma i Mike s Anetou. Cesta byla dobrá, ani jsme nezabloudili, což se o naší první cestě do Liberce říct nedá :D. První část semináře byla teoretická. Takže jsem si zopákla ze školy anatomii psa, svaly a napsali jsme si nějaký nový věci. Druhá část byla už praktická ... což se nám moc nevedlo. Dioun byl celou dobu hrozně otravnej. Pořád jen kňučel a pištěl, že si chce hrát a běhat. Měl ale smůlu a musel vydržet nějaký čas v boudičce. O pauze jsme si objednali pizzu a já musela unavit tu moji hnědou nestvůru ... to se mi bohužel nepodařilo. Zbytek semináře, co všichni psíci krásně leželi a nechali se masírovat, jsem musela Diouna prokrmovat, aby alespoň na chvíli zmírnil svoje zvukový projevy. Jediný náš úspěch za celý seminář byl, že se Dio nechal cca 30 vteřin masírovat a hladit ... pak opět vstal a chtěl lítat.